alternatív fizika

alternatív fizika

Fizika története máshogy

2020. május 05. - Tsz

Az alternatív fizika egy más fizikát mutat be, mint a hivatalos akadémikus álláspontban szerepel. Szinte semmiben nem egyezik vele. Emiatt nehezen elfogadható azok számára, akik az akadémikus fizikát elfogadják.

Nagyon nagy tévedések vannak a mai fizikai modellekben. Mégpedig ez annak köszönhető, hogy az absztrakt matematika egy népszerű terület volt annak idején, mikor lehetővé vált az anyag mélyebb szerkezetének megértése.

Leibnitz és Einstein munkássága megalapozta az absztrakt matematika alkalmazását a fizikában, rossz indulatúan úgy is lehet fogalmazni hogy "fel tette az íre a pontot"

A anyag felfedezései közben a tudósoknak mindig közvetlen magyarázattal kellett előálniuk a végzett kísérletet illetően, nincs ez ma másként sem. Ez több esetben működött is. De meghatározó esetszámban nem. A magyazázatokat sokszor befolyásolta jelentősen, az az előtt végzet módszertanok, modellek és trendek.

A huszonegyedik században még csak elméletek voltak az anyag működéséről, nem tudtak kísérleteket végezni az anyag beható tanulmányozására.

A 21. században ez a helyzet meg változott, mégpedig az atom sugárzás felfedezésével. Az elektronika és az atom sugárzási vizsgálatokkal megnyílt egy új fajta lehetőség az anyag és részecskék vizsgálatára. Radioaktív anyagok újfajta hatást gyakorolt az anyagokra, és az elektromos műszerekre. Ezzel az atom szerkezetének mélyét is tudták vizsgálni, az atommagot. Az atom kutatók feltárták a radioaktivitás segítségével, az atom szerkezetét, hogy van egy könnyű külső réteg az elektronok és van egy nehéz belső réteg, a mag. Így fel fedezték az atom teljes felépítését. 

 az erről való gondolkodást ott ront

Ott rontották el a gondolkodást az első atom kutatók, hogy az elektromosságot egy általános jelenségnek feltételezték ami az atomon belül is működik, mint valami mindent átölelő esszencia. Ezt a mindent átölelő esszenciálisnak feltételezett törvényt az atom egy eleméről, elektronról nevezték el. De akkoriban erre elég nyomós érvük volt. hisz abban az időben kezdett el fejlődni az elektronika, ami egyre jobban kiterjedt mind tudomány mind alkalmazás szintjén. Így kézenfekvő volt számukra, hogy az atomot valamilyen elektromos hatások tartják össze.

A bejegyzés trackback címe:

https://alterfizika.blog.hu/api/trackback/id/15661028

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása